Yerinden Oynayan Taşlar ve Bozulan Oyunlar

Sağduyulu lider Muharrem Nureddin Coşan 12 haziran seçimlerine yönelik tavrını deklare etti, bir takım mahfillerde şafaklar attı.

Ne demek istemişti sayın Coşan:

*Bizim hedefimiz asıl gayeyi ıskalamamak. Bizim asıl gayemiz ahiretimizi mahvedecek gelişmelere engel olmak.  Biz nesillerin üzerine titriyoruz.

*Değerlerimizin erozyona uğratılmasına, buharlaşmasına fırsat vermemeliyiz.

*Neme lazımcı olma, gözünü dört aç, kimsenin senin duygularını sömürmesine fırsat verme!

Kendimize soralım:

Maneviyatımızı mahvedecek, kimliğimizi yok edecek nesillerimizi çalacak domuz sürüleri; İslam ülkelerinin zenginliklerini talan etmeye azmetmiş  sırtlanlar, akbabalar  kaç asırdır  bizi boğmaya çalışmıyor mu?

Ülkemizin siyaseti, ekonomisi, maneviyatı, toplumsal yapısı bu maksatlarla saldırı altında değil mi? İpotek altına alınmaya çalışılmıyor mu?

Uluslararası sömürgeci güçler bu amaçla  islam  coğrafyasını asırlardır  talan etmiyor mu?

Talancılar  ve sömürgeciler  islam beldelerini işgal ederken ve sömürürken birtakım yerli işbirlikçiler ve uşaklar onlarla elbirliği, gönül birliği yapmıyor mu?

Son asra dikkatle bakarsak bunları çok iyi anlayabiliriz, farkedebiliriz.

Günümüz  manzarası bu çerçeveye ne kadar  da mutabık değil mi?

100 sene önce de böyle oldu, şimdi de aynı oyun tekrarlanıyor.

Oyuna gelenler daha önce yedikleri kazıkları unuttuğu için oyun kurucu hala aynı oyunu tekrar tekrar sahneye sürebiliyor.

Senaryoyu yazıyorlar, figüran bulmakta zorlanmıyorlar.

Hazin  gaflet…!

Sorarım size:

Türkiye’nin boynuna dolanmak istenen AB projesi işte tam da bu oyunun en son versiyonu değil midir?

Türkiyeyi AB nin bir eyaleti yapmak isteyenler  bunu batılılaşmanın en son zaferi ve bu ülkeyi değerlerimizden kopartmanın taçlandırılması olarak görüyorlar.   Bitakım safdiller de AB ye girersek dini özgürlüklerimizi kazanacağımızı,  rahata ereceğimizi zannederek geleceğini bu hülyaya bağlamış bulunuyor.

Peki kim bu medeni AB ülkeleri?

Cezayirde bir milyon Müslümanı katleden, yüzyıla yakın kankusturan, Çanakkale’de 250 bin Mehmetçiği şehid eden kibar ve medeni Fransızlar,

Egede camilere doldurdukları insanları diri diri yakan, bebekleri havaya fırlatıp altına süngü tutan Yunanlılar,

Filistin’de,  Hindistan’da, Irak’ta,  Afganistan’da, Çanakkale’de kan döken, servetlerimizi  talan eden centilmen İngilizler,

Libyada yapmadık katliam ve zulüm bırakmayan İtalyanlar,

Endonezya’nın canına okuyan Hollandalılar, Endülüs’ü kan gölüne çeviren İspanyollar…

Portekizliler, Bulgarlar şunlar, bunlar…

Hangi birini sayayım? Hepsinin tırnağında müslüman kanı var…

Hocaefendinin beyanını okurken zihin dünyama üşüşen bu düşünceler  kalemime dökülüverdi.

Biz bunlarla mı tek devlet olacağız. Allah şahit olsun ki biz bunlarla istikbalimizi tevhid etmeye asla razı değiliz. AB projesi silahsız, kansız  Türkiye’yi işgal girişimidir.

İyi de seçimlerle bu sözlerin ne alakası var?

Çok yakın ilgisi var. AB inançlarına özgürlük isteyen kesimlerin ağzına çalınan bir parmak bal, ne kadar  emsen karın doyurmayan bir yalancı emzik.

AB; ülkemizin yumuşak karnı etnik ve mezhepçi ayrıştırmayla son derece ilgili, ama inançlı insanlara kör ve sağır…

Haydi burada bir soru daha soralım:

Yıllardır ülke ekonomisinin kanını emen bölücü teröre kol kanat geren, palazlandıran, destekleyenler; bu medeni AB ülkeleri, ABD, Rusya …değil mi?

Bekle de, izin çıksın da, merhamete gelsinler de, sen de haklarını elde et.

AKP  2002 seçimlerinde kendilerine açılan krediyi değerlendirememiş ve inançlı kesimi oyalamış durmuştur.

2007 seçimlerinde bundan dolayı, daha önce  verilen bu şartlı destek geri çekilmiştir.

Bu arada asla unutmamamız  gereken bir husus ta meşhur tezkere olayıdır.

Amerika kendi elleriyle yontup Irakın  başına musallat ettiği  Saddamı devirme ve kitle imha silahlarını bulma bahanesiyle Irak’ı işgal etmeyi  kafasına koyduğunda;  Türkiye’nin güneydoğusundan Irak’a girmeyi ve Türkiye’yi de lejyoner olarak bu  işgalde kullanmayı istedi. Bu amaçla tezkere  AKP hükümeti tarafından meclise getirildi.

Muharrem Nureddin Coşan Hocaefendinin cansiperane gayretiyle, gazetelere ilanlar verilerek, kamuoyu harekete geçirilerek, duyarlı milletvekilleri ile görüşülerek,  muhalefetin de desteğiyle  bu tezkere kıl payı önlendi.

İskenderpaşa bunları yaparken, iktidar kanadı, partisinin milletvekillerini baskı altına almaya ve tezkerenin mecliste kabul edilmesine uğraşıyordu.

Sol görüşlü Deniz Baykal ve ekibi tezkereye “hayır” dedi ve hayırlı bir iş yapmış oldu.

Tezkerenin geçmesi için yapılan baskılara boyun eğmeyen AKP’li milletvekilleri ise 2007 seçimlerinde topluca tasfiye edildiler ve listelere alınmadılar. (Tezkere hadisesi hakkında detaylı bilgi için link: http://www.medyaokuryazar.com/nureddin-cosan-ne-yapmaya-calisiyor)

Şimdi soralım; hangi duruş daha millî?

SİYASETE ÇEKİLEN AYAR

12 haziran seçimlerine siyasete çekilen ince  coni ayarıyla giriyoruz.

CHP ye bir operasyon  çekildi  ve tezkereye hayır diyen Deniz Baykal yollandı.  Yerine gelenler kim? Tunceli  Kızıl Kilise nüfusuna kayıtlı ermeni kökenli vatandaşlarımızdan Yemuş  Hanım’ın oğlu Kemal Kılıçdaroğlu (Karabulut)  genel başkan,  Göle ilçesi Kırziyan Köyünden eski sol militan  Gürsel Tekin başyardımcı oldu.

Aday  listelerinin  azınlık, kripto,  etnik ve mezhepçi  isimlerle doldurulduğunu iddia eden bir kısım  CHP lilerin  bile bu durumdan rahatsız olduğu basına yansıdı..

Bununla kalsa iyi. Yeni  CHP ‘nin yeni yönetiminin ilk işi biat tazelemeye ABD ye gitmek ve Amerika ile en iyi ilişkilerin kendileri tarafından sağlanacağını seçim beyannamelerine yazmak oldu. (bkz. CHP seçim beyannamesi s.65)

Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçim konuşmaları ile PKK adaylarının konuşmaları örtüşür oldu. KCK tutuklamalarını eleştirdi, yerel özerklik vaad etti. Seçim barajını kaldırmayı,  bölücü teröristleri affetmeyi telaffuz etti.  Seçim kampanyalarında  PKK ile yeni CHP  dayanışması alenileşti.

Canım seçim barajı kalksın, iyi ya dediğinizi duyar gibiyim. Evet seçim barajının kalkmasını ben de istiyorum.  Ama aramızda bir fark var: Ben inançlarımızın önü açılsın diye barajın kalkmasını istiyorum, Yemuş’un oğlu ise PKK’nın  önünün açılmasını murad ediyor.   Öyle gözüküyor ki, yeni dönemde  PKK’ nin  taleplerine ortak bir yeni CHP göreceğiz.

Yeni cila-imaj vurulan, yeni kadrolu, yeni söylemli yepyeni CHP 155-170 aralığında bir sayıyla mecliste  yerini alacak.  Kimlerle kolkola olacak? Kimlerle olacak : tabii ki bölücülerle.

Bu seçimlere PKK cephesi kimisi marjinal, kimisi sözde İslamcı (!) kürtçü gruplar ittifak yaparak ve ilçe, mahalle, köy  bazında taksimat yaparak organize bir biçimde giriyorlar. Görünen o ki 28 -30 PKK’lı meclise girecek. Konulan barajlar delik deşik oldu. Barajın hikmeti (!) kalmadı.

Resmin diğer tarafında ise niyetleri malum sermaye çevreleri ve  örgütleri  de yeni dönemde yeni anayasa  türküsü çağırıyorlar. Bu çevrelerin  kimi sabetaycı, kimi mason,  ekalliyet asıllı, kimi bilmem ne…   Bunların ellerinde büyük medya grupları  var  ve hergün PKK tezlerini dillendiren  yorumcuları,  gazeteci aydın sıfatlı eski tüfek marksist , neo liberal, kökü karanlıkları  sahneye sürüyorlar. Hepsinin söylediği türkünün nakaratında şu cümleler  kulağımıza çalınıyor:

* Türkiye büyüdü, yönetilemez hale geldi, yerel yönetimlere  yetki aktaralım.

* Yerel yönetimlere özerklik verelim, yerel meclisler olsun. Vergisini toplasın.

* Devletin ikinci dili olsun. Demokrasi olsun, birey hakları  olsun, şu olsun bu olsun. Bunlar yeni anayasaya yazılsın. İki başbakan olsun. Federasyon olsun.

Nağme güzel ve büyüleyici ;  Kuzey ırak denemesiyle de cesaretlendirici

Alan da gaçan mı?

Bir yayın kuruluşu tarafından basılan ders kitaplarında Türkiye’nin Doğu ve Güney Doğu Anadolu Bölgesi Kürdistan olarak gösteriliyor. http://www.beyazgazete.com/haber/2010/02/13/ders-kitabinda-kurdistan-haritasi.html

Yazımızın girişinde hep tekrarlanan oyundan bahsetmiştik.  Meşhur oyun şu; adı da üç hamlede ülke bölme oyunu:

1.Hamle: Kültürel haklar, özgürlük, dil, kültür vs.

2.Hamle: Federatif yapı. İç işlerinde muhtar, dış işlerinde ana gövdeye bağlı yapılanma,

3.Hamle ve altın vuruş: Bağımsızlık ilanı.

1960’lı yıllarda  doğu ve güneydoğumuza gelen batılı ajanların barış gönüllüleri kılıfı altında ilk tohumlarını atmaya başladığı  bölücü yapılanmanın bugün katettiği mesafe çok vahimdir.

Şimdi oyunun ikinci hamlesinde sıra.

Resmin bir diğer karesinde ise ışığını Pensilvanya’dan alan Medya organlarını  ve burada  kendilerine köşebaşı tahsis edilen eski tüfek marksist, neo liberal, kimi sabetayist, kimi açıktan kimi gizli ermeni ırkçısı,  sözde aydın,  gazeteci- yorumcu, stratejist, akademisyen tipleri görüyoruz. Onlar da koroda yerlerini almışlar ve kan ter içinde bir gayretle aynı  nağmeyi tellendiriyorlar.

Sakın ‘ ne oluyoruz yahu’ demeye kalkmayın, alnınızın ortasına Ergenekoncu damgasını yiyebilirsiniz.

Seçimlere  ayar çekenler ikinci ameliyatı Mhp üzerinde yapmak istiyorlar. Peki  istenen ne:

Murad edilen 13 haziranda Mhp nin olmadığı bir meclis.

MHP  yapılan operasyon sonrası bıçak sırtında gidip geliyor.

Barajı aşarsa 50-60 milletvekili çıkaracak.

Aşamaz ise bu pastayı AKP  ve CHP bölüşecek. Bu bölüşümde –yapılan bir araştırmaya ve hesaplamaya göre- MHP nin kaybettiği milletvekillerinin %60’ı CHP’ye, %40 kadarı da AKP’ye gidiyor.

Resmin bir karesindeki AKP ise yeni anayasa çalışmalarında holding medyası+Gülen medyası+ Tüsiad+ Bdp ile paslaşmakta, korodaki görevini ifa etmektedir.

İnsanın aklına şu geliyor: acaba plasentalar aynı yere mi uzanıyor?

İnsanın aklına geliyor; bu koronun şefi kim, bu beste kimin, bu güfteyi kim kaleme almış?

Peki kim şef….?

Aklını kullan onu da sen bul!

Benim aklım durdu.

2003/ 1 mart tezkeresinde conilerin talepleri doğrultusunda milletvekillerine “evet” oyu vermesi için baskı yapan AKP  yönetimi bu gelişmeler çerçevesinde iyi bir imtihan vereceğe benzememektedir.

Bu oyuna çomak sokulmuştur.

Evet, M. Nureddin Coşan Hocaefendinin –pişmiş aşa soğuk su katan- açıklaması burada bir daha okunmalıdır.

Bir de şu açıdan bir kere daha okunmalıdır:

Emperyalistlerin  bir oyunu da şu;

Ülkelerin başına uşak liderler ve rejimler yontuyorlar.  Bir müddet süren baskı ve sömürü dayanılmaz hal alınca ve bunların son kullanım tarihleri dolunca, bağımsızlık, özgürlük, demokrasi,  yenilik, reform, adalet, eşitlik…-hangisinden yerseniz–  şarkıları eşliğinde,  diktatörler ve eski rejimler müzesine kaldırılıyor. Yeni bir halk kahramanı yontuluyor.

Sudan’da,  Irak’ta, Tunus’ta , Libya’da, Mısır’da,  Yemen’de,  Suriye’de….  olanlara bir de bu zaviyeden bakalım.

Bir taleplere bakalım bir de talepleri yönetenlere…

Bir taleplere bakalım, bir de taleplerden sonra kazanılanlara ve kaybedilenlere…

Bunlar önemli sorular da, daha can alıcı soru şu: Şef kim?

Şefin kim olduğunu sorgularken aklıma geldi de yazmadan geçmeyeyim.

Bush’un dış işleri bakanı Condi  (Condelezza Rice) bir zamanlar demişti: 22 ortadoğu ülkesinin Türkiye dahil sınırları ve rejimleri değişecek. (http://www.akpgercegi.com/condoleezza-rice-bop-ile-turkiye-dahil-22-ulkenin-sinirlari-degisecek)

Sınırları ve rejimleri değişenleri de siz bulun.

PKK’lı milletvekilleri Ortadoğu ülkelerinde vukubulan ayaklanmaların aynısını  yapmakla tehdit ederken ve bunca pervasız söylem ve eylemleri koyarken acaba orkestra şefinden çok güçlü bir tüyo mu aldı yoksa?

Hani aklıma geldi sordum:

‘Mest- nazım kim büyüttü böyle bi perva seni?’

Evet, öyle görünüyor ki, yangın kapıda…

Hiçbir zaman istenmez ama, hani yangın çıkarsa bir kova su da MHP döksün.

İskenderpaşa cemaati mensup sağduyulu insanların derdi bu…

Yoksa onlar ne AKP’li, ne MHP’li, ne SP’li, ne BBP’li, ne şu ne bu…

Onlar İskenderpaşa grubunun neferleri…

İskenderpaşalılar; hür, bağımsız, onurlu, mert, kişilikli insanlardır.

Kimseye minnetleri, diyet borçları yoktur; pazarlığa girmezler, hesap gütmezler…

Doğru bildikleri yolda risk alırlar, gerekirse gemileri de yakarlar.

Kimileri 10 yıl sonra haklılıklarını teslim eder, kimileri bundan da gafildir..

Aynen, geçmişte merhum Mahmud Esad Coşan Hocaefendi’nin malum kişilere koyduğu tavır gibi…

Aynen, geçmişte bir adımla dengeleri, oyunları bozan M. Nureddin Coşan Hocaefendi’nin 1 Mart tezkeresi çıkışında olduğu gibi…

Ne gariptir, dün M. Esad Hocaefendi’yi, M. Nureddin Coşan Hocefendi’yi anlayanların şimdi anladığı gibi;

O zaman onları anlayamayanların şimdi de anlayamadığı gibi…

Şimdi not edin bir tarafa, kim ne diyor, nerede duruyor?


06.06.2011 / Hasan Cemil Coşkuner

—-

Şu linklere de göz atmak isteyebilirsiniz:
http://www.medyaokuryazar.com/secim-sonucundaki-ilginc-tablo/
http://www.medyaokuryazar.com/sagduyuya-davet

 

Popularity: 99% [?]

11 thoughts on “Yerinden Oynayan Taşlar ve Bozulan Oyunlar”

 1. Pingback: Nureddin Coşan Ne Yapmaya Çalışıyor? - MedyaOkuryazar.com

 2. Allah razi olsun cok mutis aciklama Amma dervisim diyen kisiler anlamada zorluk cektide disardakiler nasil anlayacak millet hoy hoy popilis gundelik heyecan verici politikalarin pesinde Allah hayinlere maskeli seytanlara yol vermez insallah .

 3. Pingback: 1 Mart Tezkeresi

 4. Acaba diyorum Es’ad efendinin 2001’de Avustralya’da şüpheli bir trafik kazası sonucu vefat etmesi ile AKP nin 2002’de iktidara gelmesi arasında bir yaman ilişki mi var? olmaz demeyin! Allah CC bu ülkeye, ellerimiz kırılsaydı da AKP ye oy vermeseydik dedirtecek günleri yaşatmasın inş.

  1. Günümüzde denge oyunun en büyüğü oynanıyor. şunu biliyoruz ki oyunun içinde oyun dönüyor insanlar yanlış ve doğru arasında bocalamaları için yollar kuruluyor yada yıkılıyor. burada yanlış olabilir ama yanlış, zayıf ve riske dayalı doğrularla çözümleme deneneblirmi yolun biraz dışında kalıp çizgiyi insanlara gösterip bu denli bir kayma ne şekilde gerçekleştiriliyor bence bu yönde tek ve tarafsızbir çalışma gerektiriyor. elbet her çağda olduğu gibi birileri gelcek bu temiz dava milletine altın çağını yaşatabilecektir RABBİMİN izniyle. ALPEREN PUSAT

 5. Bütün bunlar gösteriyor ki Nureddin Bey in projelerinin değeri (KAD,KAB…) önümüzdeki günlerde daha da anlaşılacak. Bu projelerin bu zamanda organize edilmesi tesadüf mü sizce? Müslüman bu zamanda(ahir zaman) tüm zamanlardan daha uyanık ve yetişmiş olmalı. Hocaefendiye teslim olup sözünü dinlemek çok mühim bir iş. Ama onun istediği gibi bir müslüman olmak çok daha mühim bir iş diye düşünüyorum.

 6. Allah razı olsun,anlamak istemeyenler için çok ama çok güzel,doyurucu bilgiler ışığında KAD olmuş.Allah basiretimizi açsında Hocamızın ardınca adımlarımızı sabit eylesin.Selam ve dua ile…

 7. selamün aleyküm
  hamdolsunki seçimlerde hocamız tarafından yönlendirildik.bize bırakılsaydı akp ye oy vermemek için barajı geçmesi imkansız bir partiye oyumuzu verecektik.partilerde geçici başkanlarda geici.ama bu ehli sünnet yolu kıyamete kadar daimi.rabbim hocamızın önündeki engelleri ortadan kaldırsın amin

Bir Cevap Yazın


*