Düşündüren Filmler

Beast Of War / Çelik Canavar

beast of war - celik canavar - filmAfgan-Rus savaşı konulu bir film. İçinde hakiki savaş sahneleri ve dokümanter bölümler bulunmamakla beraber, Afgan halkının dramını, mücahitlerin durumunu, Rus askerlerinin duygu ve davranışlarını çok güzel ve canlı bir tarzda işlemiş, realist, didaktik ve etkileyici, sade fakat mükemmel bir film!

IMDB: http://www.imdb.com/title/tt0094716

 

 

 

 

 

Vantage Point / Bakış Açısı

bakis-acisi-1390919024Başkan Ashton, İspanya’ya varışından birkaç dakika sonra vurulunca, kargaşa baş gösterir ve suikastçı avı sırasında apayrı yaşamlar kesişir. Kalabalıkta bulunan Amerikalı turist Howard Lewis, çocukları için başkanın gelişini kaydederken başkana ateş eden kişiyi görüntülediğine inanır. Kalabalığın içindeki bir diğer kişi, tarihi olayı tüm dünyada milyonlarca televizyon izleyicisine aktarmakta olan Amerikalı haber yapımcısı Rex Brooks’tur. Onlar ve diğerleri hikayelerini anlatırken, bulmacanın parçaları yerine oturmaya başlar; ve anlaşılır ki yüzeyin hemen altında şok edici gerekçeler yatmaktadır.

IMDB: http://www.imdb.com/title/tt0443274

 

A Most Wanted Man / İnsan Avı

a most wanted man - insan avi filmYarı Çeçen yarı Rus kökenli olan esrarengiz görünümlü bir adam, yasadışı yollardan Hamburg’a giriş yapar. Bir şeylerden kaçarken kendisini şehrin Müslüman mahallelerinden birinde sığınmacı olarak bulur. Türk bir aile tarafından misafir edilir ve bu süreçte geçmişinden biraz da olsun kurtulmuş olur. Ancak kısa bir zaman zarfı içerisinde eve misafiri ziyaret etmeye gelenler olur ve sayıları gittikçe artar. Bu durum aileyi huzursuz etmeye ve isimsiz şüphelere itmeye başlar. Aynı zamanda Alman gizli servisinin lideri de olan bitenleri gizlice izlemeye ve parçaları birleştirmeye çalışmaktadır.

IMDB: http://www.imdb.com/title/tt1972571

 

 

Savaş Tanrısı / Lord Of War

Lord_of_War_savas_tanrisi_filmYuri Orlov Ukrayna’dan gelip Amerika’ya yerleşen göçmen bir ailenin oğludur. Şartlar ve tesadüfler onu hiç tahmin etmediği bir yöne itmiş ve illegal olarak çalışan, bununla birlikte dünyaca tanınan bir silah tüccarı oluvermiştir. Bir Interpol ajanı tarafından takip edilirken, yaptığı işi ahlaki açıdan sorgulamaktadır.

Film silah kaçakçılığına, ülkelerin bundaki rollerine, birbirlerine nasıl düşman edildiklerine ve dünya devletlerinin denetimsiz silah ticaretini durdurmadaki ısrarlı başarısızlıklarına bir ışık tutuyor.

IMDB: http://www.imdb.com/title/tt0399295/

 

 

 

Editörün notu: Film önerilerinizi Bize Ulaşın sayfasından iletebilirsiniz.

Popularity: 7% [?]

Bir Cevap Yazın


*