Esas ve Büyük Plan: Armageddon

Mısır, Libya, Suriye, Irak ve elbette Türkiye’de, TÜM TARAFLARA YOL VE ROL VERİLDİĞİNİ görmeliyiz.

Esas ve büyük planın, İslam Alemini birbirine kırdırarak, arkasından son darbeyi indirmek (ARMAGEDDON) olduğunu anlamalıyız.

Çare elbette Sağduyulu İttifaklarda, sadece Sünni-Şii değil, topyekun Müslümanlar olarak birbirine yaklaşmak ve zarar vermemek ve Müslümana el kaldırmamakta.

mezhep-savasiBunun yanı sıra, gelgeç, günübirlik, saman alevli, hiçbir tesir ve sonucu olmayan, sadece gaz almaya yönelik protestoların da aynı şekilde planlandığını, sadra şifa olmadığını, hatta oluşan hengamede zalimi protesto edelim derken genelleme ve sloganlarla ayrılık ve savaşın derinleştirilmesine hizmet edildiğini de görmeliyiz.

Sizdenmiş gibi görünerek kitleleri harekete geçirenlerin, bir süre sonra kitleleri nasıl hedefinden uzaklaştırıp birbirine düşmanlaştırdığını farketmeliyiz.

Misal: Bir yandan İslam kardeşliğinden dem vurup, bazı ülkeleri destekleyip, diğer yandan ise komşu ülkelerle çatışmamıza “zemin hazırlayanları” ayırt edebilmeliyiz.

Şuursuz kitle hareketlerinin çaresizce sağa sola savrulmaktan başkaca yararı olmadığını, hiçbir hayra hizmet etmediğini, hatta kitleleri birbirine daha da kinlendirmek için manipüle edildiğini anlamalıyız.

Sokaklar karanlıktır!

Acıların üst-baş yırtarak değil, sakin derin kararlı düşünce ve çalışmalarla üstesinden gelinebileceğini; çözümlerin yüzeysel ve basit olmadığını anlayarak, büyüklerimizin verdiği projelerin gerçek değişim ve çare olduğunu bilmeliyiz.

Her türlü saltanat sahiplerinin fırıldak gibi dönen manevralarına değil, gerçek alimlerin sözlerine kulak vermeliyiz.

İşte bu çözümlerden biri ve belki en önemlisi; müslümanlar arasına ekilmeye çalışılan nifak tohumlarının en büyüğü olan “MEZHEPCİLİK” tuzağını görmeli ve bu tuzağa düşmemeliyiz.

Bu yangını körükleyen, MEZHEP temelli haber, analiz, dizi, film, sosyal medya paylaşımları gibi malzemelere kanmamalı, her paylaşıma sazan gibi atlamamalıyız!

Yangın bacayı sarmadan “Sağduyulu İttifak Çağrısı”na kulak vermeliyiz…  » https://www.dusunuyoruz.com/islam-genel-kongresi/

 

sunni-sii-meselesi

Popularity: 19% [?]

Bir Cevap Yazın


*